Plany

Biblioteka zmienia się z Orange!

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie!


Cieszy nas, że aż 80 bibliotek chciało podzielić się z innymi swoimi pomysłami na wykorzystanie Internetu w bibliotece.


Najciekawsze pomysły to:

 • Historia regionu w Internecie - Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej tworzone przy współudziale lokalnej społeczności - Pogorzyce
 • Film o dawnych zwyczajach lokalnych tworzony przy współudziale lokalnej młodzieży- reżyseria i montaż - Wielka Klonia
 • Autoportret - księga multimedialna miasta tworzona przy współudziale lokalnej społeczności - Balin
 • Festiwal piosenki z modułem głosowania na YouTube - Lewin Kłodzki
 • Warsztaty dla dzieci „Ożywić Baśń” - Olsztyn
 • Kurs e-bankowości przy współpracy z lokalnym bankiem - Stężyca
 • Poznawanie ciekawych zawodów poprzez Internet - Oświęcim

Gratulujemy również:

 • Użycia nowotechnologicznych narzędzi jako formy komunikacji z czytelnikiem: blogi, YouTube, Google+
 • Użycia nowotechnologicznych narzędzi do prowadzenia zajęć
 • Tworzenia partnerstw z innymi instytucjami: inne biblioteki, miasto, banki
 • Współpracy z wolontariuszami
 • POMYSŁOWOŚCI!


Wszystkie biblioteki, które wzięły udział w konkursie do końca grudnia 2012 roku otrzymały od nas upominek. Biblioteki wyróżnione powyżej otrzymały większe nagrody.

Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku i choć wiele możliwości mam na oku, najlepszą wybiorę wydaje mi się, aby i babcia i wnusia nie nudziła dziś się, niech obie surfują i dziadka odszyfrują, bo wiek to nie przeszkoda w internetowych wygodach. (Radzyń Podlaski)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku .Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku, a właściwie na przełomie roku 2012/2013 zajęcia dla osób od 55 roku życia zajęcia. Ludzie wiedzą, że w bibliotekach można nauczyć się korzystać z internetu i współczesnych komunikatorów, dlate (Janowiec Wielkopolski)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Będziemy kontynuować zajęcia komputerowe dla słuchaczy naszego UTW skorzystamy z e-learingowego kursu angielskiego dla seniorów jako uzupełnienie lekcji j.angielskiego Najmłodsi czytelnicy będą kontynuować kurs e-learingowy FUNEnglish w bibliotece (Krasnystaw)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku szkolenie dla seniorów (Ostrówek-Kolonia)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku profesjonalne szkolenia z zakresu grafiki komputerowej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych informatyków. U nas młodzież nauczy się jak zaprojektować folder, ulotkę, plakat, ogłoszenie prasowe i wiele wiele innych. (Puszczykowo)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku cykl szkoleń dla rodziców i opiekunów ”grup zabawowych” poświęcone doradztwu pedagoga, psychologa i logopedy .Oprócz fachowego wsparcia specjalistów, zainteresowani nauczą się szukać porad w int (Wisznice)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku cykl warsztatów ukierunkowanych na aktualną problematykę bezpieczeństwa w sieci dla dzieci i młodzieży, zajęcia z wykorzystaniem grafiki i animacji komputerowej jako atrakcyjnego narzędzia w reklamie i życiu codzienny oraz wirtualne wyprawy tu i tam (Łódź)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Szkolenie dla seniorów 60 + Wieczornicę " O tych, którzy odeszli"- przedstawiając sylwetki znanych polaków, którzy odeszli w ostatnim roku. Lekcję biblioteczną o Januszu Korczaku. lekcję biblioteczna - " Bezpieczny internet w bibliotece (Złoczew)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzieki internetowi w Bibliotece przeprowadzimy szkolenie komputerowe i obsługe Internetu dla 60 osób w wieku 60+. Realizacja tego projektu przyczyni się do zmniejszenia e- wykluczenia seniorów z małego środowiska lokalnego zwiększając jednocześnie ich dos (Ostroróg)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Bardzo wiele działań można zaplanować w oparciu o Internet.Zostałam Latarnikiem Polski cyfrowej.Priorytetem moich działań w placówce będą więc spotkania dla osób 50+ przeciwko wykluczeniu cyfrowemu tej grupy.Jest to bardzo istotne szczególnie na wsi ,w śr (HAŃSK)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Sieciakowy kurs bezpiecznego korzystania z Internetu dla najmłodszych użytkowników.ABC sieci i komputera- szkolenie dla seniorów.Rzetelna wiedza czy Cyberśmieci?- konkurs w wyszukiwaniu informacji w sieci dla gimnazjalistów. (Świercze)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Zdalny kurs języka angielskiego dla osób dorosłych - za darmo! A co! :) Także przygotujemy nową zakładkę na stronie internetowej, w której zamieścimy zdigitalizowane stare zdjęcia naszej miejscowości i mieszkańców. (Piława Górna)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku projekty dla dzieci w wieku od 3- 7 lat Mamo, Tato chcę zostać... oraz Dzieciaki na krańcu świata. Internet umożliwi naszym najmłodszym użytkownikom nie tylko poznanie wielu interesujących zawodów takich jak choćby informatyk :), ale da im możliwość zwied (Oświęcim)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kursy komputerowe dla seniorów przy wsparciu Latarników Polski Cyfrowej.Z małpą pójdziemy na poczt;ominiemy wszystkie kolejki w banku, na zakupach;kursorem zwiedzimy najciekawsze zakątki naszego kraju i świata.I nie damy się wpaść na pułapki na myszy (Zgorzelec)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Przede wszystkim zapewnimy bezpłatny internet dla naszych użytkowników. A po za tym: zorganizujemy zajęcia dla dzieci Pt.: "Wirtualny świat"; kurs komputerowy dla seniorów, turniej gier komputerowych, weźmiemy udział w projekcie "Megamat (Pasłek)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję kursy komputerowe dla seniorów , oraz kursy bezpiecznego korzystania z internetu dla dzieci. (Kochanowice)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs obsługi komputera i Internetu" - Senior na fejsie"; kontynuacja nauki języka angielskiego on-line tym razem dla dorosłych z programu Fun Media - Angielski 1 2 3; Bezpiecznie poznaję świat w Internecie - zajęcia edukacyjne dla dzieci ze s (Powidz)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku a)cykl kursów podstawowej obsługi komputera dla seniorów b)wakacyjne warsztaty fotograficzne dla młodzieży c)wystawę dotyczącą euro, d)wakacyjne zajęcia dla dzieci e)konkurs dotyczący "Roku Korczaka" f)wydanie lokalnej gazetki "KULTURAL (Szprotawa)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku cykl spotkań edukacyjnych pod hasłem "Internetowy detektyw czyli jak szukać żeby znaleźć". Tematy spotkań: Edukacja wyszukiwawcza; Google; Ukryty internet. Treści tematyczne będą przeprowadzane podczas szkoleń komputerowych, indywiudalnie i gr (Unisław)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku 1.Lekcje biblioteczne :"bezpieczeństwo w sieci". 2.Spotkania popołudniowe;internet źródłem wiedzy i zabawy na podstawie gier on-line i portali społecznościowych: a) dla najmłodszych-gry edukacyjne i rozrywkowe - biblioteka pelna pomysłów b)dla (Pisz)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku cykl zajęć komputerowych, które toczyć się będą aż do zmroku. Dodatkowo przeprowadzę szkolenia z posługiwania się katalogiem bibliotecznym SOWA, by nauczyć młodzież książki zamawiać, monitować i prolongować. Zaproszę też do współpracy małe dzieci, by nauc (Gołcza)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku ogólnopolski konkurs czytelniczy pt. ,,ONA ZMIENIŁA MOJE ŻYCIE" na recenzję ksiązki, która wywarła istotny wpływ na życie czytelnika/czytelniczki lub przyczyniła się do zmiany nastawienia do zycia albo zmiany decyzji w istotnej sprawie. Wszystkie (Lewin Kłodzki )
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku szkolenie krok po kroku: Internet okno na świat otworzy spełnią swe marzenia seniorzy gdy z komputerem się zaprzyjaźnią będzie im się żyło raźniej. Chcemy by kobiety w gminie jako wzorowe gospodynie z Internetem sobie radziły dom wzorowo prowadziły (Stężyca)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Wielki Wakacyjny Turniej Gier Komputerowych dla dzieci i młodzieży. W jego ramach odbędą się rozgrywki w: Literaki i Bingo (gry online Wirtualna Polska). Odbędzie się kurs dla średniozaawansowanych seniorów "Moja przestrzeń w Internecie - fotografia (Radków)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kontynuację kursu dla seniorów: Z Internetem na Ty oraz drugą edycję kursu "O Finansach w ... Bibliotece", które cieszyły się dużym zainteresowaniem w naszej bibliotece w 2012 r. a dla najmłodszych w okresie letnim "Internet na wesoło&q (Kotlin)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku zajęcia warsztatowe z dziećmi przy wykorzystaniu komputera i zasobów Internetu ph. "Komputer uczy, komputer bawi". (Zelów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w bibliotece zorganizujemy kurs komputerowy dla pokolenia 50+ " Internet , nie taki diabeł straszny ...." .Zapoczątkujemy działalnośc Kawiarenki Internetowej"Serduszko" dla osób poszukujących bratniej duszy.Najmł (Korytnica)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży w wakacje letnie. Zaplanujemy trasę wyjazdowych warsztatów plenerowych. W tym roku chcemy odwiedzić Toruń i pokazać użytkownikom biblioteki najpiękniejsze miejsca ,które odwiedziliśmy. (Łabiszyn)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Konkursowi "Biblioteka zmienia się z Orange!" planujemy stworzenie "Klubu wirtualnej turystyki", który będzie miał na celu oryginalną promocję miejsc z najbliższej okolicy ale też innych ciekawych zakątków wyszukanych przez (Gierałtowice)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku bezpłatne warsztaty komputerowe dla seniorów pn. "Nigdy nie jest za późno na ... komputer". Zajęcia prowadzone będą przez wolontariuszy - uczniów szkół ponadgimnazjalnych. (Strzelce Krajeńskie)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję ciekawe zajęcia z dziećmi w okresie wakacyjnym: podróże na mapie świata - ciekawe miejsca, ciekawi ludzie, trasy wycieczkowe po Polsce i świecie /odwiedzamy najurokliwsze zakątki świata przez co uczymy się (Osieczna)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs "Dzięki Internetowi załatwię prawie wszystko nie ruszając się z domu". Kurs będzie składał się z pięciu spotkań, przeznaczony będzie dla ludzi w wieku 50+, zachęcać będzie do zakupów przez Internet, do założenia internetowego konta banko (Poniec)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku twórczy kurs komputerowy dla seniorów, edukacyjny projekt "O finansach w... bibliotece", kreatywne zwiedzanie świata z młodzieżą oraz wesołą zabawę dla dzieci z Sieciakami na wakacjach! (Łaziska)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku cykl warsztatów MULTISENIOR - Surfujący seniorzy (uczestnicy dowiedzą się jak w nowoczesny sposób komunikować się w Internecie) i Senior speak'a (Język angielski w życiu codzienym). Oprócz tego planuję warsztaty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzież (Olsztyn)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku spotkanie pt. "Internetowy odkrywca" czyli wirtualna podróż po świecie i Polsce. Zajrzymy do najciekawszych i najpiękniejszych miejsc kuli ziemskiej poprzez wspólną zabawę i gry edukacyjne dla osób w różnym wieku. (Basznia Dolna)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kurs języka angielskiego dla dorosłych i dzieci, kurs obsługi komputera dla dorosłych "myszka nie gryzie". Pozatym dzieci przez całe wakacje poznają bezpieczne strony internetu oraz uczą się jak uniknąć niebezpieczeństw w sieci. (Grabik)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku spotkanie z komputerem i z Internetem dla początkujących ,bo jestem Latarnikiem Polski Cyfrowej ,na szkoleniach zdobyłam nowe umiejętności przekazywania wiedzy dla seniorów i osób wykluczonych cyfrowo . Bardzo serdecznie zapraszam na miłe spotkania (Lubartów ul.Lubelska 36)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Wyprawy w miejsca znane i nieznane, zwiedzanie muzeów klasy światowej, oglądanie zabytków i dzieł malarstwa znanych mistrzów. Cykl zwiedzania według epok i zainteresowania uczestników. Hasło przewodnie: "Z nami zwidzisz świat za darmo". (Żuków, Krzczonów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs komputerowy dla Seniorów 50+, Angielski 123, zabawy z Internetem dla wszystkich grup wiekowych oraz lekce biblioteczne "Biblioteka miejsce bezpiecznego Internetu "dla uczniów szkoły podstawowej (Ludwikowice Kłodzkie)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku wakacje z filmem, dzieciaki wcielą się w rolę reżysera, scenografa i same zmontują film. Film jak już wstępnie uzgodniliśmy, ma w humorystyczny sposób przedstawiać dawne zwyczaje związane z życiem w ich wsi. Będzie "bekowo", jak to mówią dziec (wielka klonia)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs obsługi komputera i Internetu dla dorosłych pod hasłem "Internet jest dla wszystkich" (Rogowo)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku -"Wujek GOOGLE wie najlepiej"-warsztaty efektywnego poszukiwania pracy i wyszukiwania informacji -"Facebook-owy zawrót głowy"-bezpieczne korzystanie z portali społecznościowych-warsztaty dla młodzieży -Wirtualna prezentacja mojej m (Kozłów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku różnorodne formy ph "Dla każdego coś dobrego". 1.Dla dzieci ciekawe, kreatywne zajęcia feryjne i wakacyjne z wykorzystaniem materiałów z internetu 2. dla młodzieży różnorodne warsztaty i spotkania autorskie 3. dla dorosłych - wystawy z wykorzy (SZPROTAWA)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs języka angielskiego dla dzieci. Kurs języka angielskiego dla dorosłych. Przeprowadzę szkolenie w ramach projektu "Finanse w bibliotece". (Lidzbark Warmiński)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kurs angielskiego dla dorosłych.Ruszymy z II edycją angielskiego dla dzieci.O francuskim nie zapomnimy,bo kiedy najazdu turystów na Stegnę doświadczymy,to znajomość wielu języków obcych udowodnimy i naszym otwarciem na świat przez Internet zadziwimy. (Stegna Gdańska)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kurs komputerowy dla 6-latków ph.: "Więc chodź, pomaluj swój świat, na żółto i na niebiesko...", wykorzystując nieograniczone możliwości programu Microsoft PowerPoint, dzięki któremu stworzymy interesującą galerię plastyczną najmłodszych użytk (Banie Mazurskie)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku regularne zajęcia w ramach E-Akademii Seniora i powstałego w jej ramach Internetowego Klubu Przyjaciół Biblioteki - "INTELIK". Działania w strumieniu, gdzie stworzyliśmy wspólny krąg dzięki nowej usłudze Google+ przybierają coraz ciekawsze for (Bolesławiec)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Warsztaty plastyczne dla dzieci /8 spotkań/ poświęcone origami, decoupage, quiling, bibułkarstwu/;konkurs z wyszukiwania informacji;gry i zabawy; dla dorosłych: 2 spotkania z zakresu podstaw korzystania z internetu, (Jasienica Rosielna)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki internetowi zorganizuję w bibliotece kurs języka angielskiego dla dorosłych"Funmedia 123 "oraz przedłużony zostanie kurs FunEnglish dla dzieci .Założę Bloga w bibliotece, celem przekazywania informacji o zajęciach w bibliotece. (Latoszyn)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej Bibliotece zorganizuję w tym roku wirtualne podróże Seniora po różnych zakątkach świata przy wykorzystaniu komputera i Internetu ph. "Seniorzy na krańcu świata". (Zelów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku spotkanie interaktywne czytelników mojej biblioteki z czytelnikami z Piławy Górnej oraz cykl spotkań dla najmłodszych czytelników dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. (Lubniewice)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku wiele interesujących zajęć dla wszystkich chętnych do serfowania w sieci, w celach edukacyjnych, wiedzowych, kulturalnych i komunikacyjnych. Celem tych zajęć będzie poznanie ogromnych i wszechstronnych możliwości jakie daje korzystanie z Internetu. (Chorzele)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku warsztaty komputerowe dla seniorów/obsługa komputera i internetu/kursy języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych,kurs bezpiecznego internetu dla dzieci,dla bezrobotnych umiejętność szukania pracy w internecie,turniej gier komputerowych dzieci (Harasiuki)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Bajkowy Klub Filmowy dla dzieci (i nie tylko), spotkania odbywać się będą w każdy wtorek, będziemy wyświetlać on-line bajki przez projektor; oraz dla seniorów kurs korzystania z komputerów i internetu. (Ściegny)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku WIRTUALNĄ PODRÓŻ DO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC NA ŚWIECIE (Niedźwiedź)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Spotkanie z autorem przez Internet. (Chojnice)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kolejną edycję kursu dla seniorów Ph."Internet-moje okno na świat",przeprowadzę lekcję biblioteczną pt."Liberatura-nowe zjawisko literackie",uatrakcyjnię ferie i wakacje (Murów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku w nowoczesny sposób tak krok po kroku, to co było kiedyś trudne lub niemożliwe a co jest teraz bardzo chodliwe: angielski i komputer z Internetem dla każdego człowieka a miejscem edukacji będzie właśnie nasza biblioteka. (DZIEMIANY)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku bezpłatną naukę języka angielskiego dla dzieci Fun English; interaktywne spotkania dla młodzieży nt. bezpieczeństwa w sieci; dla seniorów kurs internetowy pt Oszczędzam czas i pieniądze, bo w Internecie nie błądzę... oraz konkurs fotograficzny na FB (Bestwina)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kursy: Komputer dla Senior@ 50+, @ngielski dla Seniora w e-learningu i dyżury: Cybern@wigatorzy w Bibliotece, Bibliotek@ on-line, Por@dnia zdrowia, Klik@m i wiem!, Pogotowie gwi@zdkowe, Szl@giery z… myszką, W@kacyjna przygoda z filmem. (Cieszyn)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku warsztaty komputerowe dla seniorów na których dowiedzą się jak korzystać z Internetu, dla dzieci zostaną zorganizowane cykliczne wtorkowe i czwartkowe spotkania przy komputerze oraz pojedyncze spotkania dla dzieci na temat bezpieczeństwa w Internecie (Włoszczowa)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Komputer dla każdego - czyli ciąg dalszy kursu obsługi komputera i poruszania się po sieci dla osób w wieku 50+. Zajęcia prowadzone będą przez licencjonowanego latarnika Polski Cyfrowej! (Rudziniec)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku warsztaty komputerowe dla osób starszych"Komputer w życiu osób trzeciego wieku". Zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem programów edukacyjnych i przyjaznych stron w internecie"Kąc (Radawnica)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kurs korzystania z Internetu dla Seniorów. Zajęcia z dziećmi"3...2..1...Internet" oraz kurs e-learingowy FUNEnglish w bibliotece. Stworzę internetowy katalog Biblioteki. (Chocianów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku niesamowity kurs e-learningowy angielskiego dla dorosłych. Wykorzystam darmowy dostęp do projektu firmy Funmedia - Angielski 123 w bibliotece - rekomendowany przez FRSI.Udostępniony na portalu angielski123.pl. (Miejsce Piastowe)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży z Programu FRW PROJEKTOR.-KLANZA. Klub Wolontariusza EPIZOD 8,który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej poprowadzi kurs komputerowy pn.'SENIOR W SIECI',a zaspół wokalno-muzyczny seniorów na bieżąco korz (Dębnica Kaszubska)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs komputerowy dla Senior@ "Senior 5+50 - obsługa komputera i Internetu od podstaw = klikam i poszerzam horyzonty", a dla najmłodszych spotkania e-learningowe z "Bezpiecznego surfowania po Internecie" w oparciu o Elearning Dzieck (Polanów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Podstawowy kurs komputerowy dla seniorów 60+ oraz nauczymy osoby starsze wyszukiwać w internecie niezbędnych informacji. (Wieniawa)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kursy komputerowe dla seniorów i dzieci, które cieszyły się ogromnym powodzeniem w ubiegłym roku oraz lekcje biblioteczne :"bezpieczeństwo w sieci" dla najmłodszych czytelników (Łagiewniki)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Warsztaty komputerowe dla seniorów, organizację spotkania integrującego z dziećmi i młodzieżą. Gdyż osoby starsze chcą podzielić się z młodym pokoleniem swoim doświadczeniem życiowym i wiedzą. Deklarują pomoc w tego typu działalności. (Susiec)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku język angielski w bibliotece dla dzieci i dla dorosłych.Postaram się, aby powstała strona internetowa dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Wolanowie wraz z blogiem. Biblioteka będzie miała możliwość ogłoszenia konkursów prowadzonych dla czytelników. (Wolanów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Internetowy kurs języka angielskiego dla dzieci Internetowy kurs języka angielskiego dla dorosłych Kurs e-administracji dla dorosłych Kursy podstaw komputera i internetu dla dorosłych Lekcje biblioteczne dla młodzieży z zakresu korzystania z baz danych in (Suraż)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku wirtualne podróże po muzeach Polskich i Świata. Pokażę najciekawsze miejsca godne zwiedzenia. Nauczę korzystać młodzież z Polskiej Biblioteki Internetowej. (Milejów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku szkolenie dla 50+ z podstaw obsługi komputera, korzystania z internetu, potrzebnych stron www,skype,poczty, gadu-gadu,do czego jeszcze możemy wykorzystać internet.Już zorganizowaliśmy dla uczniów szkoły podstawowej spektakl "Zalogowany" o bezp (Teresin)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku zajęcia wesołe jak w dyskotece krok po kroku: babcia z dziadkiem posurfują po necie a syn z mamusią po angielsku poplecie. (Radzyń Podlaski)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Będziemy kontynuować naukę języka angielskiego dla dzieci FunEnglish i Angielski123 dla dorosłych oraz kursy komputerowe dla pokolenia 50+ przez wsparcie Latarnika Polski Cyfrowej.Przygotujemy z młodzieżą prezentację multimedialną oJanuszu Korczaku. (Koszarawa)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Zorganizuję w tym roku konkurs fotograficzny pod hasłem "Jak czytam książkę". Każdy czytający prześle na fejsbuk biblioteki fotografię z propozycją pozycji w której najlepiej się czuje czytając książkę. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzon (Korsze)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej Bibliotece zorganizuję w tym roku kurs dla seniorów. (Rogowo)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku dla seniorów kurs PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA,dla dorosłych ANGIELSKI123 W BIBLIOTECE,dla dzieci FUNENGLISH.PL,dla młodzieży kursy BIBLIOTEKA-MIEJSCE BEZPIECZNEGO INTERNETU,dla uczestników wakacyjnych zajęć świetlicowych piknik SIECIAKI NA WAKACJACH. (SUSZEC)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku prezentację multimedialną pt. "Kowala - najciekawsze miejsca w mojej okolicy - tu mieszkam" będą to lekcje biblioteczne (6 spotkań)z wykorzystaniem Internetu i programów. Będą to zajęcia zorganizowane dla klas 5 i 6 szkół podstawowych. Następn (Kowala )
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku PROJEKT " POSZUKIWACZE ZAGUBIONYCH WIADOMOŚCI" PRZEZNACZONY DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO EGZAMINÓW I CHCĄCYCH UZUPEŁNIĆ WIEDZĘ POTRZEBNĄ DO JEGO ZDANIA , ZAKOŃCZONY TESTEM NA INTERNETOWEGO MISTRZA W POSZUKIWANIU WIADOMOŚCI (Olsztyn)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku warsztaty komputerowe dla mieszkańców i razem stworzymy autoportret miejscowości–księgę multimedialną Balina. Z instytucjami i organizacjami z sołectwa stworzymy portal informacyjny, każdy z nich będzie mógł zaistnieć w sieci. Internet nas łączy. (Balin)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku wirtualne podróże: po własnej miejscowości, Polsce oraz świecie, pokażę najciekawsze miejsca godne uwagi, zorganizuję konkursy gier edukacyjnych, spotkania z piosenką - koncert życzeń, lekcje biblioteczne na temat bibliotek i baz danych uatrakcyjnione pre (Rupniów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku zajęcia komputerowe dla seniorów oraz dla dzieci i młodzieży, które cieszyły się ogromnym powodzeniem w ubiegłym roku. Odbyły się dzięki projektowi z Fundacji Orange dla bibliotek. W czasie wakacji Internet będzie służył także wczasowiczom, którzy będą w (Mikołajki)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs tresury myszy... Komputerowych oczywiście! Treserami zostaną "starszaki", które do tej pory niewiele miały do czynienia z takimi "gryzoniami". Dzięki oswojonym myszkom "starszaki" będą śmiało harcować w wirtualnym (Opatówek)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku FunEnglish - kurs języka angielskiego dla dzieci kurs dla dorosłych na bazie Akademii e-Seniora piknik dla dzieci sieciaki.pl na wakacjach opublikujemy film o bibliotece na YouTube (Pawłów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki netowi w naszej bibliotece jest git-falbana.Przeprowadziłam Kursu obsługi komputera gdzie uczestnicy kursu tworzyli dokumenty i komunikowali się z rodziną i znajomymi a korzystanie z zasobów Internetu, zostało najłatwiej przyswojone przez kursantów (Grzegorzew)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku spotkania dla różnych grup użytkowników.Młodzi dowiedzą się więcej o bezpieczeństwie w sieci i cyberprzemocy.Dorośli będą uczestniczyć w kursach komputerowych(podstawowych,zaawansowanych,specjalistycznych). Chcę też uświadomić dorosłym jakie zagrożenia cz (Twardogóra)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku warsztaty dla wolontariuszy i mieszkańców. Razem będziemy tworzyć Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej Pogorzyc. Zebrane materiały udostępnimy na chrzanow.archiwa.org i w MBC. Czytelnicy o historii regionu dowiedzą się z Internetu. (Pogorzyce)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku zorganizuję kurs komputerowy dla pokolenia 50+ pn."Pierwszy krok w cyfrowym świecie". Kurs poprowadzą młodzi wolontariusze przy współpracy z Bankiem Spółdzielczym kilka lekcji instruktażu w prowadzeniu kont internetowych.Bezpieczny Internet dl (Stężyca)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kurs podstaw obsługi komputera i technologii informacyjnych dla seniorów (Ożarów Mazowiecki)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs "Jak można sobie ułatwić i uprzyjemnić życie buszując po Internecie", kurs "Dzięki Internetowi załatwię prawie wszystko, nie ruszając sie z domu ", kurs jezyka angielskiego dla dorosłych (Bobrowniki)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs dla seniorów - banki w internecie, aby mogli w domu płacić wszystkie swoje rachunki bez konieczności wychodzenia z domu. (Wapno)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci, co pozwoli poszerzyć horyzonty, poznać świat a przede wszystkim pokaże dobre strony INTERNETU.Bawiąc się INTERNETEM dzieci nauczą się języka angielskiego,zwiedzą obce kraje, poznają obce kultury, rozwiną się. (Knyszyn)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku bezpłatne kursy komputerowe jezyka angielskiego projektu firmy Funmedia dla wszystkich: dla dzieci "FunEnglish" i "Angielski123" dla wszystkich pozostałych chętnych: młodzieży, studentów,dorosłych,seniorów. Projekt wspierany przez (Fabianki)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku warsztaty dla dzieci: "Ożywić Starą Baśń" i"Skąd się wziął Król MaciuśI?" oraz spotkanie z najstarszą wiekiem i stażem członkinią PTTK: "Wydeptane ścieżki.Podróże śladem Haliny Herman" połączone z warsztatami z wykorzys (Olsztyn)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs komputerowy dla seniorów ,kurs języka angielskiego dla czytelników,wakacje w bibliotece z internetem ,konkurs dla czytelników na najciekawszy przewodnik po Polsce pt."Zwiedzaj z nami",warsztaty z przygotowania pokazu multimedialnego &q (Bieniów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej bibliotece członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki "Zaleszczotek Książkowy"zgromadzą wszelkie informacje o autorze i książkach , które przeczytano z oferty Klubu "Internet źródłem wiedzy o książce". (Prusice)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku zorganizuję wirtualne podróże po muzeach Polskich i Świata. Pokażę najciekawsze miejsca godne zwiedzenia. Nauczę korzystać młodzież z Polskiej Biblioteki Internetowej. (Milejów)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku kurs języka angielskiego dla dzieci Fun English w bibliotece - ruszy II edycja angielskiego dla dzieci. Lekcja biblioteczna ,,Bezpieczny Internet w bibliotece,, Warsztaty kulinarne z z wykorzyst (Zapolice)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Kurs podstaw obsługi komputera i Internetu dla ludzi starszych - "Z komputerem za pan brat" (Turzno)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Portal informacyjny dla użytkowników Biblioteki (Bolesław)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w internecie dla rodziców. Będzie to prezentacja multimedialna o zagrożeniach i przeciwdziałaniu tym zagrożeniom. Takie spotkanie również zorganizowane będzie dla dzieci i młodzieży. Planujemy również szkolenia komputer (Urszulin)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku projekty dla dzieci w wieku od 3- 7 lat Mamo, Tato chcę zostać... oraz Dzieciaki na krańcu świata. Wspólnie poznamy zawody, zwiedzimy Laos, Indie, Wietnam... :) Zaczynamy! (Oświęcim)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku głośne czytanie online bajek na dobranoc wspierane pokazem ilustracji na ekranie komputera. Bajki czytać będą osoby znane z pełnienia różnych, ważnych funkcji w gminie. Bajki będą wybierane przez dzieci w drodze głosowania na stronie internetowej. (Głuchołazy)
Dzięki Internetowi w mojej bibliotece zorganizuję w tym roku Mikołajki dla dzieci i rodziców - nie zabraknie: strefy kinomaniaka, czyli bajeczki z Mikołajem obejrzanej online, roztańczonych nóżek reniferków, czyli mikołajkowej szkoły tańca, wirtualnej bazy zagadek i konkursów, a także pracowitych rączek. (Cieszanów)